Strona głównaLustrzankiLustrzanka Nikon D6 body + Dodatkowy akumulator EN-EL18C
Kontakty
Stabilizator Zhiyun Crane 3S
Szybki podgląd
3 254,20 zł
Aparat cyfrowy Sony A9 III body Czarny (ILCE-9M3)
Szybki podgląd
31 887,26 zł
Aparat cyfrowy Nikon Z5 + obiektyw NIKKOR Z 24-200 F/4-6.3 VR
Szybki podgląd
8 449,93 zł
Aparat cyfrowy Olympus TOUGH TG-7 Czerwony
Szybki podgląd
2 573,78 zł
Aparat cyfrowy Olympus TOUGH TG-7 Czarny
Szybki podgląd
2 359,93 zł
Lustrzanka Canon EOS 6D Mark II body
Szybki podgląd
5 437,22 zł
Obiektyw Sony FE 70-200 mm f/4 G OSS II (SEL70200G2 ) + filtr UV
Szybki podgląd
8 456,25 zł
Obiektyw Sony E 11mm f/1.8 (SEL11F18)
Szybki podgląd
2 570,70 zł
Aparat cyfrowy Canon EOS R7 Body
Szybki podgląd
5 928,99 zł
Aparat cyfrowy Canon EOS R3 Body + Sandisk 128GB
Szybki podgląd
21 806,98 zł
Aparat cyfrowy Sony A9 III body Czarny (ILCE-9M3) + Dodatkowy akumulator NP-FZ100
Szybki podgląd
30 444,96 zł
Obiektyw Nikon Nikkor Z 800mm f/6.3 VR S
Szybki podgląd
Lustrzanka Nikon D6 body + Dodatkowy akumulator EN-EL18C
Szybki podgląd
32 287,65 zł
Aparat cyfrowy Canon EOS R5C Body + Dodatkowy akumulator LP-E6NH
Szybki podgląd
18 275,34 zł
Polecamy

Lustrzanka Nikon D6 body + Dodatkowy akumulator EN-EL18C

32 287,65 zł
Producent: Aparaty Nikon
Kod: SNT01AP23022
EAN: 4960759903440
Wysyłka:5 dni
Produkt dostępny (1 sztuka)
Waga:1.20 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:

Aparat Nikon D6

Aparat Nikon D6 to flagowa lustrzanka cyfrowa firmy Nikon. Jego konstrukcja jest wykonana ze stopu magnezu z szerokim uszczelnieniem na warunki atmosferyczne, odpornym na kurz i wilgoć, a wzmocniony mechanizm migawki został przetestowany na 400 000 cykli migawki.

 

 Do oglądania aparat posiada duży optyczny celownik pentapryzmalny z powiększeniem 0,72x, a także tylny ekran dotykowy LCD 3,2 "z kropką 2,36m. Zawiera podwójne gniazda kart pamięci CFexpress typu B, które oferują elastyczne możliwości zapisywania plików, a wewnętrzne Wi-Fi i Bluetooth również sprzyjają oszczędzaniu plików, a także umożliwiają zdalne sterowanie fotografowaniem. Dla uzyskania niezawodnej łączności, D6 obsługuje również przewodowe i bezprzewodowe połączenia LAN. Wbudowany GPS jest również wyposażony w - aplikacje do geotagowania kamerą. W znanej formie aparat D6 ma również wiele konfigurowalnych przycisków funkcyjnych na korpusie oraz zintegrowany uchwyt pionowy, który obsługuje zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej.

Matryca CMOS formatu FX 20,8 MP i procesor obrazu EXPEED 6

Matryca CMOS formatu 20,8 MP jest w formacie FX sprzężona z procesorem obrazu EXPEED 6, aby zaoferować sprawdzoną wcześniej mieszankę wysokiej czułości, dopracowanej jakości obrazu i szybkiej ogólnej wydajności. Przy wartościach natywnych zakres czułości od ISO 100-102400 pozwala na pracę w szerokim zakresie warunków oświetleniowych, można go rozszerzyć do ISO 50-3280000 (Lo 1 do Hi 5), aby poradzić sobie w najtrudniejszych sytuacjach. Połączenie rozdzielczości i rozmiaru matrycy przyczynia się również do czystej jakości obrazu i płynnych przejść kolorów z redukcją szumów w całym zakresie czułości.
Oprócz poprawy jakości obrazu, procesor EXPEED 6 zapewnia także dużą szybkość w całym systemie kamer, w tym najwyższą szybkość ciągłego fotografowania wynoszącą 14 fps dla maksymalnie 200 kolejnych klatek. W sytuacjach wrażliwych na dźwięk można zastosować dyskretną szybkość 10,5 kl./s do dyskretnego fotografowania, a jeśli zdecydujesz się pracować w niższej rozdzielczości i w trybie podglądu na żywo, możliwe jest strzelanie do 60 kl./s przy 2 MP lub 30 kl./s przy 8 MP.

 


105-punktowy, uniwersalny system autofokusa

Multi-CAM 37K typu cross-type

System automatycznego ustawiania ostrości Multi-CAM 37K, nazywany „najsilniejszym AF w historii firmy Nikon”, wykorzystuje inteligentny układ 105 wszystkich punktów krzyżowych, aby szybko i dokładnie osiągnąć ostrość w kadrze w różnych warunkach oświetleniowych. Ten system o dużej gęstości pozwala fotografom ustawić ostrość niemal w dowolnym miejscu kadru, aby uniknąć ponownego komponowania. Ta unikalna konstrukcja zmniejsza obszar obszarów niewrażliwych na AF, aby efektywny zasięg był 1,6 razy większy niż w poprzednich modelach, co pozwala na bardziej dokładne i szybsze ustawianie ostrości w kadrze, zarówno w przypadku nieruchomych, jak i ruchomych obiektów. Podczas pracy z poruszającymi się obiektami można użyć 17 niestandardowych ustawień Grupowego AF pola, aby ustawić i utrzymać ostrość na obiektach o dużym ruchu lub szybkim ruchu obiektu. Korzystając z zastosowania super teleobiektywów i telekonwerterów, 15 punktów jest kompatybilnych z efektywną przysłoną f / 8, a wszystkie 1053 punkty obsługują pracę z efektywnymi przysłonami f / 5.6 lub jaśniejszymi.Uzupełnieniem obfitości punktów ostrości jest dedykowany silnik AF, który oferuje szybkie czasy reakcji, co pozwala śledzić szybkie i losowo poruszające się obiekty, nawet przy najwyższej szybkości fotografowania 14 kl./s. Silnik AF przyczynia się również do zwiększenia czułości ogniskowania, z możliwością ustawiania ostrości przy -4,5 EV do pracy w bardzo ciemnych, o niskim kontraście warunkach.

Zwiększając wszechstronność systemu ustawiania ostrości, można wybrać siedem różnych trybów pola AF w celu obsługi różnych rodzajów przedmiotów:

 • Jednopunktowy AF: aparat używa jednego punktu do znalezienia ostrości.
 • Dynamiczny wybór pola AF: Dostępny z wyborem 9, 25, 49 lub 105 punktów, ten tryb wykorzystuje główny pojedynczy punkt ostrości do zablokowania ostrości, a następnie wykorzystuje otaczające punkty do utrzymania ostrości podczas śledzenia nieregularnie poruszających się obiektów.
 • Group-Area AF: Ten tryb traktuje mniejsze grupy punktów AF jako pojedynczy punkt dla szerszego pola rozpoznawania i jest dobrze dostosowany do śledzenia twarzy lub innych szczegółowych obiektów.
 • Śledzenie 3D: Korzystając z informacji o kolorze obiektu, ten tryb wykorzystuje wszystkie 105 punktów, aby utrzymać ostrość na poruszającym się obiekcie, jednocześnie naciskając spust migawki do połowy.
 • Automatyczny wybór pola AF: Ten tryb wykorzystuje wszystkie 105 punktów do szybkiego zidentyfikowania głównego obiektu, a następnie nadaje priorytet rozpoznawanym twarzom jako portretowanym obiektom w dowolnym trybie serwo AF.

 

Oprócz szeregu trybów pól AF można również użyć funkcji blokowania AF, aby poprawić skuteczność śledzenia obiektu, i można ją regulować za pomocą dwóch parametrów - szybkiej lub opóźnionej reakcji na zablokowany strzał AF oraz nieregularnego lub stałego ruchu obiektu. Konfigurując te ustawienia, można zoptymalizować działanie AF w celu obsługi szerokiej gamy typów ruchu obiektu.

Na koniec można zastosować unikalną funkcję dostrajania automatycznego AF, aby zapewnić najlepszą możliwą ostrość dla każdego zamontowanego obiektywu. Zamiast polegać na fotografowaniu tabel odległości, funkcja ta pozwala ręcznie osiągnąć precyzyjne ustawianie ostrości w trybie podglądu na żywo, a następnie pozwolić systemowi AF skalibrować się do precyzyjnie dostrojonej pozycji ostrości, aby złagodzić problemy z ustawieniem ostrości z przodu i z tyłu.

 

Nagrywanie wideo 4K UHD


Uwzględniając potrzeby twórców multimediów, D6 posiada doskonałe możliwości nagrywania wideo. Może nagrywać UHD 4K przy 30, 25 i 24 klatkach na sekundę, obsługiwane jest również nagrywanie Full HD i HD, a także możliwość zapisywania plików filmowych na kartach pamięci w aparacie lub jako plik nieskompresowany do opcjonalnej nagrywarki zewnętrznej przez wyjście HDMI.

Podobnie jak w przypadku fotografowania, dostępny jest szeroki zakres czułości do nagrywania w warunkach słabego i jasnego oświetlenia, od rozszerzonego ISO 100-3280000, a wartości czułości można ręcznie regulować za pomocą dedykowanego menu filmowania. Podczas nagrywania można również użyć zoptymalizowanego pod kątem wideo trybu płaskiego sterowania obrazem, aby spłaszczyć ogólną krzywą kontrastu, aby uzyskać lepszą kontrolę podczas postprodukcji i gradacji kolorów.

Jeśli chodzi o obsługę, dedykowany przycisk przysłony mocy (Pv) umożliwia płynne, ciągłe przejścia ekspozycji podczas przełączania z jasnych na ciemne obszary, a Auto ISO można również wykorzystać do utrzymania stałej jasności podczas pracy w zmiennych warunkach oświetleniowych. Nagrywanie dźwięku można obsługiwać za pomocą wbudowanego mikrofonu stereo lub opcjonalnego mikrofonu zewnętrznego można dodać przez gniazdo stereo 3,5 mm, aby uzyskać lepszą kontrolę nad jakością. Niezależnie od tego, czy używasz mikrofonu w aparacie, czy zewnętrznego mikrofonu, poziomy dźwięku można regulować w 20 krokach, a monitorowanie na żywo jest możliwe za pośrednictwem gniazda słuchawkowego, które zapewnia 30 różnych poziomów głośności do odtwarzania.

Oprócz prostego nagrywania filmów, możliwe jest również nagrywanie poklatkowe, dla maksymalnie 9999 kolejnych klatek zarejestrowanych w ciągu jednego tygodnia, przy rozdzielczości do UHD 4K przy 30 klatkach na sekundę z kamery.

Konstrukcja i łączność

 • Duży tylny monitor LCD o przekątnej 3,2 cala ma wysoką rozdzielczość 2,36 m, zapewniając wyraźne, żywe odtwarzanie i fotografowanie w trybie podglądu na żywo. Monitor jest również ekranem dotykowym zapewniającym bardziej intuicyjną nawigację w menu i kontrolę ustawień. Ekran dotykowy można również wykorzystać podczas fotografowania, co daje możliwość wyboru punktu ostrości lub obszaru, z którego ma zostać ustawiony balans bieli. Ekranu można również używać jako klawiatury do szybkiego wprowadzania notatek, informacji o prawach autorskich lub metadanych IPTC.

 • Jasny wizjer optyczny pentapryzm 0,72x pokrywa 100% ramki FX, zapewniając dokładność kadrowania. Odłączany adapter do okularu DK-27 umożliwia także przymocowanie osłony przeciwdeszczowej bezpośrednio do wizjera, co zapewnia wygodniejsze fotografowanie w mokrych warunkach.

 • Skonfigurowany z dwoma gniazdami kart pamięci CFexpress typu B / XQD, co pozwala rozszerzyć możliwości zapisywania plików, umożliwiając nagrywanie z przepełnieniem, duplikowanie plików w aparacie lub możliwość segregowania plików RAW i JPEG między dwiema kartami.

 • Znajoma konstrukcja korpusu zawiera pionowy uchwyt, który został zaprojektowany tak, aby był równie wygodny i skuteczny podczas fotografowania w orientacji pionowej lub poziomej.

 • Zaawansowane opcje dostosowywania pomagają stworzyć intuicyjny i wydajny sposób pracy z aparatem, w tym konfigurowanie wstępnie ustawianych ustawień aparatu, które można ponownie wywołać, takich jak różne ustawienia AF, do natychmiastowego użycia i szybkiego przełączania w zależności od warunków fotografowania. Istnieje 14 różnych przycisków, które można spersonalizować za pomocą do 46 różnych funkcji w celu łatwiejszego dostępu do potrzebnych ustawień, a intuicyjne i Menu, dostępne za pomocą przycisku i, zapewnia skrót do najczęściej używanych ustawień aparatu, które mogą być skonfigurowany do własnych potrzeb. Dodatkowo zapisz do czterech niestandardowych kombinacji fotografowania z menu ustawień osobistych i do czterech z menu fotografowania, aby szybciej przełączać się między ustawieniami fotografowania.

 • Solidne podwozie ze stopu magnezu jest odporne zarówno na kurz, jak i warunki atmosferyczne, co zapewnia korzyści w trudnych warunkach klimatycznych i trudnych warunkach.

 • Ergonomiczny uchwyt i ogólny kształt są ukształtowane tak, aby zapewniać obsługę przez dłuższy czas, a dodatkowo podkreślają je antypoślizgowe, teksturowane joysticki i łatwo otwierane pokrywy gniazd kart. Ponadto większość tylnych przycisków z tyłu aparatu jest podświetlonych, co zapewnia lepszą widoczność podczas pracy w słabym oświetleniu.

 • Elektroniczna przednia kurtyna migawki pomaga zminimalizować drgania mechaniczne, aby lepiej zapewnić ostrość podczas długich ekspozycji.

 • Precyzyjny mechanizm migawki został przetestowany na długą żywotność 400 000 uruchomień.

Dołączony akumulator litowo-jonowy EN-EL18c ma klasyfikację CIPA i wystarcza na około 3580 zdjęć na ładowanie w trybach zwolnienia pojedynczej klatki.
Wbudowane Wi-Fi i Bluetooth współpracują z Snapbridge, zapewniając bezproblemowe bezprzewodowe przesyłanie plików i zdalne sterowanie kamerą z urządzenia mobilnego.
Zintegrowany moduł GPS umożliwia geotagowanie plików w aparacie.
Wbudowana funkcja przewodowej sieci LAN w standardzie 1000 Base-T (Gigabit) umożliwia szybkie, płynne przesyłanie zdjęć i plików filmowych w celu przyspieszenia całego procesu postprodukcyjnego. W celu bardziej niezawodnego bezprzewodowego przesyłania plików, D6 jest również kompatybilny z opcjonalnym bezprzewodowym przekaźnikiem WT-6A.

System rozpoznawania scenerii i pomiar ekspozycji


Inteligentny system rozpoznawania scen z 3D Color Matrix Metering III wykorzystuje 180 000 pikseli czujnik RGB do oceny i analizy wszystkich aspektów sceny, w tym jasności, kontrastu, odległości od obiektu i kolorów sceny, w celu szybkiego ustalenia dokładnej ekspozycji i balansu bieli ustawienie, aby najlepiej renderować scenę pod ręką. Zebrane informacje są również sprawdzane względem wbudowanych obrazów referencyjnych, aby zapewnić spójność między obrazami w odniesieniu do ekspozycji, balansu bieli, ustawień lampy błyskowej i-TTL i skuteczności AF śledzenia obiektu.

Inne funkcje aparatu

Tryb przesunięcia ostrości ma zalety w pracy z technikami ustawiania ostrości, automatycznie rejestrując serię zdjęć na różnych etapach ustawiania ostrości. W ramach tych kroków można zarejestrować do 300 pojedynczych klatek, a D6 automatycznie przesuwa ostrość między każdym ujęciem, aby osiągnąć większą głębię ostrości. Zdjęcia sekwencyjne zostaną zapisane w unikatowym folderze na karcie pamięci, aby zachować segregację każdej serii ekspozycji w celu szybszego i łatwiejszego przepływu postprodukcyjnego.


W przypadku zdjęć z długimi czasami ekspozycji można ustawić określone czasy ekspozycji dłuższe niż 30 sekund, aby uzyskać dokładniejsze wyniki. Skonfigurowane w menu ustawień niestandardowych i możliwe do użycia w trybie M, czasy do wyboru są dostępne od 60 do 900 sekund.


Skracając czas postprodukcji, istnieje 20 unikatowych ustawień kreatywnego przetwarzania obrazu, które można wyświetlać w czasie rzeczywistym i używać zarówno ze zdjęciami, jak i filmami, w celu dostosowania wyglądu i wyglądu zdjęć.
Wielokrotną ekspozycję można wykonać w tradycyjnym sensie, wykonując kolejno kolejne zdjęcia, lub można wykonać przy użyciu dowolnego zdjęcia wcześniej zrobionego aparatem za pomocą menu retuszu.

Specyfikacja:

 • Typ: Lustrzanka cyfrowa
 • Mocowanie obiektywu: Mocowanie F firmy Nikon (napęd autofokusa za pośrednictwem bagnetu i styków AF)
 • Matryca: FX, 35,9 x 23,9 mm, typu CMOS
 • Całkowita liczba pikseli: 21,33 mln pikseli
 • System usuwania kurzu: Czyszczenie matrycy, zbieranie danych porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga programu Capture NX-D)
 • Rozdzielczość: 20,8 mln pikseli
 • Wielkość obrazu (w pikselach): Z użyciem obszaru zdjęcia [FX (36 x 24)]: (L) 5568 x 3712 (20,7 mln), (M) 4176 x 2784 (11,6 mln), (S) 2784 x 1856 (5,2 mln), z użyciem obszaru zdjęcia [1,2 x (30 x 20)]: (L) 4640 x 3088 (14,3 mln), (M) 3472 x 2312 (8,0 mln), (S) 2320 x 1544 (3,6 mln), z użyciem obszaru zdjęcia [DX (24 x 16)]: (L) 3648 x 2432 (8,9 mln), (M) 2736 x 1824 (5,0 mln), (S) 1824 x 1216 (2,2 mln), z użyciem obszaru zdjęcia [5:4 (30 x 24)]: (L) 4640 x 3712 (17,2 mln), (M) 3472 x 2784 (9,7 mln), (S) 2320 x 1856 (4,3 mln), z użyciem obszaru zdjęcia [1:1 (24 x 24)]: (L) 3712 x 3712 (13,8 mln), (M) 2784 x 2784 (7,8 mln), (S) 1856 x 1856 (3,4 mln), z użyciem obszaru zdjęcia [16:9 (36 x 20)]: (L) 5568 x 3128 (17,4 mln), (M) 4176 x 2344 (9,8 mln), (S) 2784 x 1560 (4,3 mln), zdjęcia wykonane podczas filmowania przy rozmiarze klatki 3840 x 2160: 3840 x 2160, zdjęcia wykonane podczas filmowania przy rozmiarze klatki 1920 x 1080: 1920 x 1080, zdjęcia wykonane podczas filmowania przy rozmiarze klatki 1280 x 720: 1280 x 720
 • Format zapisywanych plików: NEF (RAW): 12- lub 14-bitowy (z kompresją bezstratną lub stratną albo bez kompresji); dostępne duże, średnie i małe (zdjęcia małe i średnie są rejestrowane z 12-bitową głębią kolorów przy użyciu kompresji bezstratnej), JPEG: zgodność z podstawowym formatem JPEG; ustawienia kompresji: fine (około 1:4), normal (około 1:8) i basic (około 1:16); dostępne opcje kompresji Priorytet wielkości i Optymalna jakość, NEF (RAW)+JPEG: jedno zdjęcie zapisywane jednocześnie w formatach NEF (RAW) i JPEG
 • Ustawienia Picture Control: Auto, Standardowe, Neutralne, Żywe, Monochromatyczne, Portret, Krajobraz, Równomierne, Kreatywne ustawienia Picture Control (Sen, Poranek, Pop, Niedziela, Smutek, Dramat, Cisza, Surowość, Melancholia, Czystość, Dżins, Zabawka, Sepia, Błękit, Czerwień, Róż, Węgiel, Grafit, Dwoistość, Czerń); możliwość zmiany wybranych ustawień Picture Control, przechowywanie osobistych ustawień Picture Control
 • Zapis danych: CFexpress (typu B) i karty pamięci XQD
 • Dwa gniazda kart pamięci: 2 karty CFexpress (typu B) lub 2 karty XQD, karta w gnieździe 2 może być używana do zapisywania zdjęć w przypadku zapełnienia karty w pierwszym gnieździe, w celu tworzenia kopii zapasowych, w celu osobnego zapisywania kopii zdjęć w formatach NEF i JPEG rejestrowanych po wybraniu ustawienia jakości zdjęcia NEF (RAW) + JPEG lub w celu zapisywania oddzielnych kopii zdjęć w formacie JPEG o różnych rozmiarach i stopniach kompresji; można kopiować zdjęcia między kartami
 • System plików: DCF 2.0, Exif 2.31
 • Wizjer: Wizjer lustrzanki z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka
 • Pokrycie kadru: FX: około 100% w poziomie i w pionie; 1,2x: około 97% w poziomie i w pionie; DX: około 97% w poziomie i w pionie; 5:4: około 97% w poziomie i 100% w pionie; 1:1: około 95% w poziomie i 100% w pionie; 16:9: około 100% w poziomie i 96% w pionie
 • Powiększenie: Około 0,72× (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność, -1,0 m-¹)
 • Dystans widzenia całej matówki: 17 mm (-1,0 m-¹; od okularu wizjera)
 • Korekcja dioptrażu: -3 do +1 m-¹
 • Matówka: BriteView Clear Matte Mark X typu B (z ramkami pól AF, można wyświetlić linie kadrowania)
 • Lustro: Szybkopowrotne
 • Podgląd głębi ostrości: Tak, po naciśnięciu przycisku Pv przysłona obiektywu jest przymykana do wartości wybranej przez użytkownika (w trybach A i M) lub przez aparat (w trybach P i S)
 • Przysłona obiektywu: Sterowana elektronicznie, automatyczna
 • Współpracujące obiektywy: Obiektywy typu G, E i D (pewne ograniczenia dotyczą obiektywów PC), inne obiektywy AF NIKKOR (z wyjątkiem obiektywów IX NIKKOR i obiektywów do aparatu F3AF), obiektywy AI-P NIKKOR, obiektywy DX (z użyciem obszaru zdjęcia [DX 24 x 16]), obiektywy AI bez procesora (tylko tryby ekspozycji A i M). Podczas fotografowania z użyciem wizjera, wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 lub większym. Z obiektywami o otworze względnym f/8 lub większym wskaźnik obsługuje 15 pól AF.
 • Typ migawki: Mechaniczna, sterowana elektronicznie, szczelinowa o pionowym przebiegu szczeliny w płaszczyźnie ostrości; elektroniczna przednia kurtynka migawki, migawka elektroniczna
 • Czasy otwarcia migawki: 1/8000 do 30 s (do wyboru regulacja w krokach co 1/3, 1/2 lub 1 EV, możliwość wydłużenia do 900 s w trybie M), czas B, ustawienie T, X250
 • Czas synchronizacji błysku: X = 1/250 s; synchronizacja dla czasu otwarcia migawki 1/250 s lub dłuższego; obsługa automatycznej synchronizacji z krótkimi czasami migawki
 • Tryby wyzwalania migawki: S (pojedyncze zdjęcie), CL (seryjne wolne), CH (seryjne szybkie), Q (pojedyncze ciche), Samowyzwalacz, MUP (podnoszenie lustra)
 • Częstotliwość zdjęć: Maks. 14 kl./s, CL: 1 do 10 kl./s, CH: 10 do 14 kl./s, Q: 1 do 5 kl./s
 • Samowyzwalacz: 2 s, 5 s, 10 s, 20 s; od 1 do 9 ekspozycji przy interwałach 0,5, 1, 2 lub 3 s
 • Pomiar ekspozycji: Fotografowanie z użyciem wizjera: Pomiar ekspozycji TTL za pomocą czujnika RGB o rozdzielczości ok. 180 000 pikseli; Podgląd na żywo: pomiar ekspozycji TTL za pomocą matrycy
 • Sposób pomiaru ekspozycji: Matrycowy: matrycowy pomiar ekspozycji 3D Color Matrix III (obiektywy typu G, E i D); matrycowy pomiar ekspozycji Color Matrix III (inne obiektywy z procesorem); matrycowy pomiar ekspozycji Color Matrix jest dostępny w przypadku obiektywów bez procesora, jeśli użytkownik wprowadzi ich dane; Centralnie ważony: 75% wagi pomiaru przypisane do obszaru o średnicy 12 mm na środku kadru; średnicę obszaru można zmienić na 8, 15 lub 20 mm albo dokonywać pomiaru na podstawie uśrednienia całego kadru (w przypadku obiektywów bez procesora lub AF-S Fisheye NIKKOR 8–15mm f/3.5–4.5E ED używany jest obszar o średnicy 12 mm); Punktowy: pomiar w kole o średnicy 4 mm (około 1,5% powierzchni kadru) ustawionym na wybranym polu AF (lub centralnym polu AF, gdy używany jest obiektyw bez procesora lub AF-S Fisheye NIKKOR 8–15mm f/3.5–4.5E ED); Chroniący jasne obszary przed prześwietleniem: dostępny w przypadku obiektywów G, E i D
 • Zakres pomiaru ekspozycji: Pomiar matrycowy lub centralnie ważony: od -3 do +20 EV, pomiar punktowy: od 2 do 20 EV, pomiar chroniący jasne obszary przed prześwietleniem: od 0 do 20 EV
 • Sprzężenie światłomierza: Procesor i mechanizm AI
 • Tryb: P (automatyka programowa z fleksją programu); S (automatyka z preselekcją czasu); A (automatyka z preselekcją przysłony); M (manualny)
 • Kompensacja ekspozycji: –5 do +5 EV; -3 do +3 EV podczas filmowania (do wyboru regulacja w krokach co 1/3, 1/2 lub 1 EV)
 • Blokada ekspozycji: Blokada zmierzonej wartości jasności
 • Czułość ISO: ISO 100 do 102400 (do wyboru regulacja w krokach co 1/3, 1/2 lub 1 EV), czułość można też zmniejszać o około 0,3, 0,5, 0,7 lub 1 EV (odpowiednik ISO 50) poniżej czułości ISO 100 oraz zwiększać o około 0,3, 0,5, 0,7, 1, 2, 3, 4 lub 5 EV (odpowiednik ISO 3280000) powyżej czułości ISO 102400, dostępny automatyczny dobór ISO
 • Aktywna funkcja D-Lighting: Do wyboru są następujące ustawienia: Automatyczna, Bardzo wysoka +2, Bardzo wysoka +1, Zwiększona, Normalna, Zmniejszona i Wyłączona
 • Autofokus: Fotografowanie z użyciem wizjera: Detekcja fazowa TTL; 105 pól AF, z których wszystkie są czujnikami krzyżowymi, a 15 działa przy otworze względnym f/8; detekcja przy użyciu modułu autofokusa Multi-CAM 37K; obsługiwana dokładna regulacja autofokusa Podgląd na żywo: AF z detekcją kontrastu dostępny we wszystkich polach w kadrze; podczas korzystania z funkcji wykrywania twarzy lub śledzenia obiektu pole AF wybiera aparat
 • Zakres detekcji: -4,5 do +20 EV (ISO 100, 20°C)
 • Napęd AF obiektywu: Pojedynczy AF (AF-S), tryb ciągłego AF (AF-C, wyprzedzające śledzenie ostrości włączane automatycznie przy zmianie stanu fotografowanego obiektu), ciągły AF (AF-F, tylko w podglądzie na żywo i w trybie filmowania), ręczne ustawianie ostrości (M): można korzystać ze wskaźnika ustawienia ostrości
 • Pola AF: 105 pól AF (można wybrać 105, 27 lub 15 pól dostępnych do wyboru podczas fotografowania z użyciem wizjera)
 • Tryb pól AF: Fotografowanie z użyciem wizjera: jednopolowy AF; AF z dynamicznym wyborem pola (9, 25, 49 lub 105 pól); śledzenie 3D; wybór pola AF z grupy; wybór pola AF z grupy (C1); wybór pola AF z grupy (C2); automatyczny wybór pola AF; Podgląd na żywo: AF z wykrywaniem twarzy, szerokie pole AF, normalne pole AF, AF ze śledzeniem obiektu
 • Blokada AF: Ustawienie ostrości można zablokować, naciskając spust migawki do połowy (w trybie pojedynczego AF/AF-S) lub naciskając środek wybieraka dodatkowego
 • Sterowanie błyskiem: Sterowanie lampą w trybie TTL za pomocą czujnika RGB o rozdzielczości ok. 180 tys. pikseli; sterowanie lampą w trybie i-TTL; zrównoważony błysk wypełniający i-TTL dla lustrzanek cyfrowych jest używany z pomiarem matrycowym, centralnie ważonym i z pomiarem chroniącym jasne obszary przed prześwietleniem; standardowy błysk wypełniający i-TTL dla lustrzanek cyfrowych z pomiarem punktowym
 • Tryb błysku: Synchronizacja na przednią kurtynkę migawki, redukcja efektu czerwonych oczu, synchronizacja z długimi czasami ekspozycji, redukcja efektu czerwonych oczu przy synchronizacji z długimi czasami ekspozycji, synchronizacja na tylną kurtynkę migawki, wyłączona
 • Kompensacja mocy błysku: –3 do +1 EV (do wyboru regulacja w krokach co 1/3, 1/2 lub 1 EV)
 • Wskaźnik gotowości do błysku: Świeci po pełnym naładowaniu opcjonalnej lampy błyskowej, miga po wyzwoleniu błysku z pełną mocą
 • Stopka mocowania akcesoriów: Gniazdo „gorącej stopki” ISO 518 ze stykami synchronizacji i danych oraz blokadą zabezpieczającą
 • Kreatywny System Oświetlenia Nikon: Sterowanie lampą w trybie i-TTL, sterowany radiowo, zaawansowany bezprzewodowy system oświetlenia, sterowany optycznie, zaawansowany bezprzewodowy system oświetlenia, oświetlenie modelujące, blokada mocy błysku, informowanie o temperaturze barwowej, automatyczna synchronizacja z krótkimi czasami migawki, wspomaganie wielopolowego AF (fotografowanie z użyciem wizjera), ujednolicone sterowanie błyskiem
 • Gniazdo wyzwalania błysku: Gniazdo synchronizacji ISO 519 z gwintem blokującym
 • Balans bieli: Automatyczny (3 rodzaje), automatyczny dla naturalnego oświetlenia, światło słoneczne, pochmurno, cień, światło żarowe, światło jarzeniowe (7 rodzajów), lampa błyskowa, wybór temperatury barwowej (od 2500 do 10 000 K), pomiar manualny (można zapisać maks. 6 wartości, punktowy pomiar balansu bieli dostępny w trybie podglądu na żywo), we wszystkich trybach dostępna dokładna regulacja
 • Braketing balansu bieli: Ekspozycja i/lub moc błysku, balans bieli i ADL
 • Tryby podglądu na żywo: Podgląd na żywo zdjęć, podgląd na żywo filmów
 • Filmy - pomiar ekspozycji: Pomiar ekspozycji TTL za pomocą matrycy aparatu
 • Filmy - sposób pomiaru ekspozycji: Pomiar matrycowy, centralnie ważony lub chroniący jasne obszary przed prześwietleniem
 • Filmy - wielkość klatki (w pikselach) i częstotliwość klatek: 3840 x 2160 (4K UHD); 30p (progresywny), 25p, 24p, 1920 x 1080; 60p, 50p, 30p, 25p, 24p, 1280 x 720: 60p, 50p; kadr 1920 x 1080: 60p, 50p, 30p, 25p, 24p¹; rzeczywista liczba klatek na sekundę dla szybkości 60p, 50p, 30p, 25p i 24p to odpowiednio 59,94, 50, 29,97, 25 i 23,976 kl./s
 • Filmy - format plików: MOV, MP4
 • Filmy - kompresja wideo: H.264/MPEG-4 AVC (Advanced Video Coding)
 • Filmy - format zapisu dźwięku: Liniowy PCM (dla filmów rejestrowanych w formacie MOV), AAC (dla filmów rejestrowanych w formacie MP4)
 • Filmy - sposób zapisu dźwięku: Wbudowany mikrofon stereofoniczny lub zewnętrzny mikrofon z opcją wytłumienia; możliwość regulowania czułości
 • Filmy - czułość ISO: Tryb M: Wybór ręczny (ISO 100 do 102400; do wyboru regulacja w krokach co 1/3, 1/2 lub 1 EV) z dostępnymi opcjami odpowiednika około 0,3, 0,5, 0,7, 1, 2, 3, 4 lub 5 EV (odpowiednik ISO 3280000) powyżej ISO 102400; dostępny automatyczny dobór ISO (ISO 100 do Hi 5) z możliwością wyboru maksymalnej wartości; tryby P, S i A: automatyczny dobór czułości ISO (ISO 100 do Hi 5) z możliwością wyboru maksymalnej wartości
 • Filmy – aktywna funkcja D-Lighting: Do wyboru są następujące ustawienia: Bardzo wysoka, Zwiększona, Normalna, Zmniejszona i Wyłączona
 • Filmy – inne opcje: Nagrywanie filmów poklatkowych, elektroniczna redukcja drgań, kody czasowe
 • Monitor: 8 cm (3,2 cala), około 2 359 000 punktów (XGA), dotykowy wyświetlacz LCD TFT o kącie oglądania wynoszącym 170°, pokryciu kadru wynoszącym około 100%, z możliwością sterowania jasnością metodą ręczną z wykorzystaniem 11 poziomów i funkcją regulacji balansu kolorów
 • Odtwarzanie: Odtwarzanie pełnoekranowe lub widok miniatur (liczba zdjęć: 4, 9 lub 72), powiększenie w trybie odtwarzania, przycinanie powiększenia w trybie odtwarzania, odtwarzanie filmów, pokaz slajdów obejmujący zdjęcia i filmy, wyświetlanie histogramów, wskazanie obszarów prześwietlonych, informacje o zdjęciu, wyświetlanie danych pozycji, ocenianie zdjęć, automatyczne obracanie zdjęć, oznaczanie indeksów, rejestrowanie i odtwarzanie notatek głosowych, osadzanie i wyświetlanie informacji IPTC
 • USB: Złącze USB typu C (USB SuperSpeed), zalecane połączenie z wbudowanym portem USB
 • Wyjście HDMI: Złącze HDMI typu C
 • Wejście Audio: Stereofoniczne typu minijack (średnica 3,5 mm; zasilanie po podłączeniu)
 • Ethernet: Złącze RJ-45; standardy: IEEE 802.3ab (1000BASE-T)/IEEE 802.3u (100BASE-TX)/IEEE 802.3 (10BASE-T); prędkość transmisji danych²: 10/100/1000 Mb/s z automatycznym wykrywaniem; port: 1000BASE-T/100BASE-TX/10BASE-T (AUTOMDIX)
 • Złącze urządzeń peryferyjnych: Do przekaźnika bezprzewodowego WT-6
 • Standardy Wi-Fi (bezprzewodowy LAN): IEEE 802.11b/g/n/a/ac, 2412 do 2462 MHz (kanał 11) i 5180 do 5320 MHz, pasmo 2,4 GHz: 6,8 dBm, pasmo 5 GHz: 9,3 dBm, system otwarty, WPA2-PSK
 • Standardy Bluetooth: Specyfikacja Bluetooth — wersja 4.2; Bluetooth: od 2402 do 2480 MHz; Bluetooth Low Energy: od 2402 do 2480 MHz; Bluetooth: –1,3 dBm (EIRP); Bluetooth Low Energy: –0,2 dBm (EIRP); zasięg (w linii wzroku): około 10 m³
 • Bateria: Jeden akumulator jonowo-litowy EN-EL18c⁴
 • Zasilacz: Zasilacz sieciowy EH-6c (wymaga sprzedawanego oddzielnie złącza zasilania EP-6)
 • Gniazdo statywowe: 1/4 cala (ISO 1222)
 • Wymiary (S x W x G): Około 160 x 163 x 92 mm
 • Masa: Około 1450 g z akumulatorem i dwiema kartami pamięci CFexpress, bez pokrywki bagnetu korpusu i pokrywki sanek mocujących; około 1270 g (sam korpus aparatu)
 • Zakres dozwolonych temperatur: od 0°C do +40°C
 • Zakres dozwolonej wilgotności: 85% lub mniej (bez kondensacji)

W zestawie:

 • Korpus aparatu
 • Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B
 • pokrywka sanek mocujących BS-3
 • akumulator jonowo-litowy EN-EL18c z pokrywką styków
 • ładowarka MH-26a z kablem zasilającym i dwiema osłonami styków
 • zatrzask kabla HDMI/USB
 • kabel USB UC-E24
 • pasek AN-DC22

Dla tego produktu nie napisano jeszcze opinii!

Napisz opinię

Właściciel sklepu internetowego nie gwarantuje, że publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go kupili.

 • Typ: Lustrzanka cyfrowa
 • Mocowanie obiektywu: Mocowanie F firmy Nikon (napęd autofokusa za pośrednictwem bagnetu i styków AF)
 • Matryca: FX, 35,9 x 23,9 mm, typu CMOS
 • Całkowita liczba pikseli: 21,33 mln pikseli
 • System usuwania kurzu: Czyszczenie matrycy, zbieranie danych porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga programu Capture NX-D)
 • Rozdzielczość: 20,8 mln pikseli
 • Wielkość obrazu (w pikselach): Z użyciem obszaru zdjęcia [FX (36 x 24)]: (L) 5568 x 3712 (20,7 mln), (M) 4176 x 2784 (11,6 mln), (S) 2784 x 1856 (5,2 mln), z użyciem obszaru zdjęcia [1,2 x (30 x 20)]: (L) 4640 x 3088 (14,3 mln), (M) 3472 x 2312 (8,0 mln), (S) 2320 x 1544 (3,6 mln), z użyciem obszaru zdjęcia [DX (24 x 16)]: (L) 3648 x 2432 (8,9 mln), (M) 2736 x 1824 (5,0 mln), (S) 1824 x 1216 (2,2 mln), z użyciem obszaru zdjęcia [5:4 (30 x 24)]: (L) 4640 x 3712 (17,2 mln), (M) 3472 x 2784 (9,7 mln), (S) 2320 x 1856 (4,3 mln), z użyciem obszaru zdjęcia [1:1 (24 x 24)]: (L) 3712 x 3712 (13,8 mln), (M) 2784 x 2784 (7,8 mln), (S) 1856 x 1856 (3,4 mln), z użyciem obszaru zdjęcia [16:9 (36 x 20)]: (L) 5568 x 3128 (17,4 mln), (M) 4176 x 2344 (9,8 mln), (S) 2784 x 1560 (4,3 mln), zdjęcia wykonane podczas filmowania przy rozmiarze klatki 3840 x 2160: 3840 x 2160, zdjęcia wykonane podczas filmowania przy rozmiarze klatki 1920 x 1080: 1920 x 1080, zdjęcia wykonane podczas filmowania przy rozmiarze klatki 1280 x 720: 1280 x 720
 • Format zapisywanych plików: NEF (RAW): 12- lub 14-bitowy (z kompresją bezstratną lub stratną albo bez kompresji); dostępne duże, średnie i małe (zdjęcia małe i średnie są rejestrowane z 12-bitową głębią kolorów przy użyciu kompresji bezstratnej), JPEG: zgodność z podstawowym formatem JPEG; ustawienia kompresji: fine (około 1:4), normal (około 1:8) i basic (około 1:16); dostępne opcje kompresji Priorytet wielkości i Optymalna jakość, NEF (RAW)+JPEG: jedno zdjęcie zapisywane jednocześnie w formatach NEF (RAW) i JPEG
 • Ustawienia Picture Control: Auto, Standardowe, Neutralne, Żywe, Monochromatyczne, Portret, Krajobraz, Równomierne, Kreatywne ustawienia Picture Control (Sen, Poranek, Pop, Niedziela, Smutek, Dramat, Cisza, Surowość, Melancholia, Czystość, Dżins, Zabawka, Sepia, Błękit, Czerwień, Róż, Węgiel, Grafit, Dwoistość, Czerń); możliwość zmiany wybranych ustawień Picture Control, przechowywanie osobistych ustawień Picture Control
 • Zapis danych: CFexpress (typu B) i karty pamięci XQD
 • Dwa gniazda kart pamięci: 2 karty CFexpress (typu B) lub 2 karty XQD, karta w gnieździe 2 może być używana do zapisywania zdjęć w przypadku zapełnienia karty w pierwszym gnieździe, w celu tworzenia kopii zapasowych, w celu osobnego zapisywania kopii zdjęć w formatach NEF i JPEG rejestrowanych po wybraniu ustawienia jakości zdjęcia NEF (RAW) + JPEG lub w celu zapisywania oddzielnych kopii zdjęć w formacie JPEG o różnych rozmiarach i stopniach kompresji; można kopiować zdjęcia między kartami
 • System plików: DCF 2.0, Exif 2.31
 • Wizjer: Wizjer lustrzanki z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka
 • Pokrycie kadru: FX: około 100% w poziomie i w pionie; 1,2x: około 97% w poziomie i w pionie; DX: około 97% w poziomie i w pionie; 5:4: około 97% w poziomie i 100% w pionie; 1:1: około 95% w poziomie i 100% w pionie; 16:9: około 100% w poziomie i 96% w pionie
 • Powiększenie: Około 0,72× (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność, -1,0 m-¹)
 • Dystans widzenia całej matówki: 17 mm (-1,0 m-¹; od okularu wizjera)
 • Korekcja dioptrażu: -3 do +1 m-¹
 • Matówka: BriteView Clear Matte Mark X typu B (z ramkami pól AF, można wyświetlić linie kadrowania)
 • Lustro: Szybkopowrotne
 • Podgląd głębi ostrości: Tak, po naciśnięciu przycisku Pv przysłona obiektywu jest przymykana do wartości wybranej przez użytkownika (w trybach A i M) lub przez aparat (w trybach P i S)
 • Przysłona obiektywu: Sterowana elektronicznie, automatyczna
 • Współpracujące obiektywy: Obiektywy typu G, E i D (pewne ograniczenia dotyczą obiektywów PC), inne obiektywy AF NIKKOR (z wyjątkiem obiektywów IX NIKKOR i obiektywów do aparatu F3AF), obiektywy AI-P NIKKOR, obiektywy DX (z użyciem obszaru zdjęcia [DX 24 x 16]), obiektywy AI bez procesora (tylko tryby ekspozycji A i M). Podczas fotografowania z użyciem wizjera, wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 lub większym. Z obiektywami o otworze względnym f/8 lub większym wskaźnik obsługuje 15 pól AF.
 • Typ migawki: Mechaniczna, sterowana elektronicznie, szczelinowa o pionowym przebiegu szczeliny w płaszczyźnie ostrości; elektroniczna przednia kurtynka migawki, migawka elektroniczna
 • Czasy otwarcia migawki: 1/8000 do 30 s (do wyboru regulacja w krokach co 1/3, 1/2 lub 1 EV, możliwość wydłużenia do 900 s w trybie M), czas B, ustawienie T, X250
 • Czas synchronizacji błysku: X = 1/250 s; synchronizacja dla czasu otwarcia migawki 1/250 s lub dłuższego; obsługa automatycznej synchronizacji z krótkimi czasami migawki
 • Tryby wyzwalania migawki: S (pojedyncze zdjęcie), CL (seryjne wolne), CH (seryjne szybkie), Q (pojedyncze ciche), Samowyzwalacz, MUP (podnoszenie lustra)
 • Częstotliwość zdjęć: Maks. 14 kl./s, CL: 1 do 10 kl./s, CH: 10 do 14 kl./s, Q: 1 do 5 kl./s
 • Samowyzwalacz: 2 s, 5 s, 10 s, 20 s; od 1 do 9 ekspozycji przy interwałach 0,5, 1, 2 lub 3 s
 • Pomiar ekspozycji: Fotografowanie z użyciem wizjera: Pomiar ekspozycji TTL za pomocą czujnika RGB o rozdzielczości ok. 180 000 pikseli; Podgląd na żywo: pomiar ekspozycji TTL za pomocą matrycy
 • Sposób pomiaru ekspozycji: Matrycowy: matrycowy pomiar ekspozycji 3D Color Matrix III (obiektywy typu G, E i D); matrycowy pomiar ekspozycji Color Matrix III (inne obiektywy z procesorem); matrycowy pomiar ekspozycji Color Matrix jest dostępny w przypadku obiektywów bez procesora, jeśli użytkownik wprowadzi ich dane; Centralnie ważony: 75% wagi pomiaru przypisane do obszaru o średnicy 12 mm na środku kadru; średnicę obszaru można zmienić na 8, 15 lub 20 mm albo dokonywać pomiaru na podstawie uśrednienia całego kadru (w przypadku obiektywów bez procesora lub AF-S Fisheye NIKKOR 8–15mm f/3.5–4.5E ED używany jest obszar o średnicy 12 mm); Punktowy: pomiar w kole o średnicy 4 mm (około 1,5% powierzchni kadru) ustawionym na wybranym polu AF (lub centralnym polu AF, gdy używany jest obiektyw bez procesora lub AF-S Fisheye NIKKOR 8–15mm f/3.5–4.5E ED); Chroniący jasne obszary przed prześwietleniem: dostępny w przypadku obiektywów G, E i D
 • Zakres pomiaru ekspozycji: Pomiar matrycowy lub centralnie ważony: od -3 do +20 EV, pomiar punktowy: od 2 do 20 EV, pomiar chroniący jasne obszary przed prześwietleniem: od 0 do 20 EV
 • Sprzężenie światłomierza: Procesor i mechanizm AI
 • Tryb: P (automatyka programowa z fleksją programu); S (automatyka z preselekcją czasu); A (automatyka z preselekcją przysłony); M (manualny)
 • Kompensacja ekspozycji: –5 do +5 EV; -3 do +3 EV podczas filmowania (do wyboru regulacja w krokach co 1/3, 1/2 lub 1 EV)
 • Blokada ekspozycji: Blokada zmierzonej wartości jasności
 • Czułość ISO: ISO 100 do 102400 (do wyboru regulacja w krokach co 1/3, 1/2 lub 1 EV), czułość można też zmniejszać o około 0,3, 0,5, 0,7 lub 1 EV (odpowiednik ISO 50) poniżej czułości ISO 100 oraz zwiększać o około 0,3, 0,5, 0,7, 1, 2, 3, 4 lub 5 EV (odpowiednik ISO 3280000) powyżej czułości ISO 102400, dostępny automatyczny dobór ISO
 • Aktywna funkcja D-Lighting: Do wyboru są następujące ustawienia: Automatyczna, Bardzo wysoka +2, Bardzo wysoka +1, Zwiększona, Normalna, Zmniejszona i Wyłączona
 • Autofokus: Fotografowanie z użyciem wizjera: Detekcja fazowa TTL; 105 pól AF, z których wszystkie są czujnikami krzyżowymi, a 15 działa przy otworze względnym f/8; detekcja przy użyciu modułu autofokusa Multi-CAM 37K; obsługiwana dokładna regulacja autofokusa Podgląd na żywo: AF z detekcją kontrastu dostępny we wszystkich polach w kadrze; podczas korzystania z funkcji wykrywania twarzy lub śledzenia obiektu pole AF wybiera aparat
 • Zakres detekcji: -4,5 do +20 EV (ISO 100, 20°C)
 • Napęd AF obiektywu: Pojedynczy AF (AF-S), tryb ciągłego AF (AF-C, wyprzedzające śledzenie ostrości włączane automatycznie przy zmianie stanu fotografowanego obiektu), ciągły AF (AF-F, tylko w podglądzie na żywo i w trybie filmowania), ręczne ustawianie ostrości (M): można korzystać ze wskaźnika ustawienia ostrości
 • Pola AF: 105 pól AF (można wybrać 105, 27 lub 15 pól dostępnych do wyboru podczas fotografowania z użyciem wizjera)
 • Tryb pól AF: Fotografowanie z użyciem wizjera: jednopolowy AF; AF z dynamicznym wyborem pola (9, 25, 49 lub 105 pól); śledzenie 3D; wybór pola AF z grupy; wybór pola AF z grupy (C1); wybór pola AF z grupy (C2); automatyczny wybór pola AF; Podgląd na żywo: AF z wykrywaniem twarzy, szerokie pole AF, normalne pole AF, AF ze śledzeniem obiektu
 • Blokada AF: Ustawienie ostrości można zablokować, naciskając spust migawki do połowy (w trybie pojedynczego AF/AF-S) lub naciskając środek wybieraka dodatkowego
 • Sterowanie błyskiem: Sterowanie lampą w trybie TTL za pomocą czujnika RGB o rozdzielczości ok. 180 tys. pikseli; sterowanie lampą w trybie i-TTL; zrównoważony błysk wypełniający i-TTL dla lustrzanek cyfrowych jest używany z pomiarem matrycowym, centralnie ważonym i z pomiarem chroniącym jasne obszary przed prześwietleniem; standardowy błysk wypełniający i-TTL dla lustrzanek cyfrowych z pomiarem punktowym
 • Tryb błysku: Synchronizacja na przednią kurtynkę migawki, redukcja efektu czerwonych oczu, synchronizacja z długimi czasami ekspozycji, redukcja efektu czerwonych oczu przy synchronizacji z długimi czasami ekspozycji, synchronizacja na tylną kurtynkę migawki, wyłączona
 • Kompensacja mocy błysku: –3 do +1 EV (do wyboru regulacja w krokach co 1/3, 1/2 lub 1 EV)
 • Wskaźnik gotowości do błysku: Świeci po pełnym naładowaniu opcjonalnej lampy błyskowej, miga po wyzwoleniu błysku z pełną mocą
 • Stopka mocowania akcesoriów: Gniazdo „gorącej stopki” ISO 518 ze stykami synchronizacji i danych oraz blokadą zabezpieczającą
 • Kreatywny System Oświetlenia Nikon: Sterowanie lampą w trybie i-TTL, sterowany radiowo, zaawansowany bezprzewodowy system oświetlenia, sterowany optycznie, zaawansowany bezprzewodowy system oświetlenia, oświetlenie modelujące, blokada mocy błysku, informowanie o temperaturze barwowej, automatyczna synchronizacja z krótkimi czasami migawki, wspomaganie wielopolowego AF (fotografowanie z użyciem wizjera), ujednolicone sterowanie błyskiem
 • Gniazdo wyzwalania błysku: Gniazdo synchronizacji ISO 519 z gwintem blokującym
 • Balans bieli: Automatyczny (3 rodzaje), automatyczny dla naturalnego oświetlenia, światło słoneczne, pochmurno, cień, światło żarowe, światło jarzeniowe (7 rodzajów), lampa błyskowa, wybór temperatury barwowej (od 2500 do 10 000 K), pomiar manualny (można zapisać maks. 6 wartości, punktowy pomiar balansu bieli dostępny w trybie podglądu na żywo), we wszystkich trybach dostępna dokładna regulacja
 • Braketing balansu bieli: Ekspozycja i/lub moc błysku, balans bieli i ADL
 • Tryby podglądu na żywo: Podgląd na żywo zdjęć, podgląd na żywo filmów
 • Filmy - pomiar ekspozycji: Pomiar ekspozycji TTL za pomocą matrycy aparatu
 • Filmy - sposób pomiaru ekspozycji: Pomiar matrycowy, centralnie ważony lub chroniący jasne obszary przed prześwietleniem
 • Filmy - wielkość klatki (w pikselach) i częstotliwość klatek: 3840 x 2160 (4K UHD); 30p (progresywny), 25p, 24p, 1920 x 1080; 60p, 50p, 30p, 25p, 24p, 1280 x 720: 60p, 50p; kadr 1920 x 1080: 60p, 50p, 30p, 25p, 24p¹; rzeczywista liczba klatek na sekundę dla szybkości 60p, 50p, 30p, 25p i 24p to odpowiednio 59,94, 50, 29,97, 25 i 23,976 kl./s
 • Filmy - format plików: MOV, MP4
 • Filmy - kompresja wideo: H.264/MPEG-4 AVC (Advanced Video Coding)
 • Filmy - format zapisu dźwięku: Liniowy PCM (dla filmów rejestrowanych w formacie MOV), AAC (dla filmów rejestrowanych w formacie MP4)
 • Filmy - sposób zapisu dźwięku: Wbudowany mikrofon stereofoniczny lub zewnętrzny mikrofon z opcją wytłumienia; możliwość regulowania czułości
 • Filmy - czułość ISO: Tryb M: Wybór ręczny (ISO 100 do 102400; do wyboru regulacja w krokach co 1/3, 1/2 lub 1 EV) z dostępnymi opcjami odpowiednika około 0,3, 0,5, 0,7, 1, 2, 3, 4 lub 5 EV (odpowiednik ISO 3280000) powyżej ISO 102400; dostępny automatyczny dobór ISO (ISO 100 do Hi 5) z możliwością wyboru maksymalnej wartości; tryby P, S i A: automatyczny dobór czułości ISO (ISO 100 do Hi 5) z możliwością wyboru maksymalnej wartości
 • Filmy – aktywna funkcja D-Lighting: Do wyboru są następujące ustawienia: Bardzo wysoka, Zwiększona, Normalna, Zmniejszona i Wyłączona
 • Filmy – inne opcje: Nagrywanie filmów poklatkowych, elektroniczna redukcja drgań, kody czasowe
 • Monitor: 8 cm (3,2 cala), około 2 359 000 punktów (XGA), dotykowy wyświetlacz LCD TFT o kącie oglądania wynoszącym 170°, pokryciu kadru wynoszącym około 100%, z możliwością sterowania jasnością metodą ręczną z wykorzystaniem 11 poziomów i funkcją regulacji balansu kolorów
 • Odtwarzanie: Odtwarzanie pełnoekranowe lub widok miniatur (liczba zdjęć: 4, 9 lub 72), powiększenie w trybie odtwarzania, przycinanie powiększenia w trybie odtwarzania, odtwarzanie filmów, pokaz slajdów obejmujący zdjęcia i filmy, wyświetlanie histogramów, wskazanie obszarów prześwietlonych, informacje o zdjęciu, wyświetlanie danych pozycji, ocenianie zdjęć, automatyczne obracanie zdjęć, oznaczanie indeksów, rejestrowanie i odtwarzanie notatek głosowych, osadzanie i wyświetlanie informacji IPTC
 • USB: Złącze USB typu C (USB SuperSpeed), zalecane połączenie z wbudowanym portem USB
 • Wyjście HDMI: Złącze HDMI typu C
 • Wejście Audio: Stereofoniczne typu minijack (średnica 3,5 mm; zasilanie po podłączeniu)
 • Ethernet: Złącze RJ-45; standardy: IEEE 802.3ab (1000BASE-T)/IEEE 802.3u (100BASE-TX)/IEEE 802.3 (10BASE-T); prędkość transmisji danych²: 10/100/1000 Mb/s z automatycznym wykrywaniem; port: 1000BASE-T/100BASE-TX/10BASE-T (AUTOMDIX)
 • Złącze urządzeń peryferyjnych: Do przekaźnika bezprzewodowego WT-6
 • Standardy Wi-Fi (bezprzewodowy LAN): IEEE 802.11b/g/n/a/ac, 2412 do 2462 MHz (kanał 11) i 5180 do 5320 MHz, pasmo 2,4 GHz: 6,8 dBm, pasmo 5 GHz: 9,3 dBm, system otwarty, WPA2-PSK
 • Standardy Bluetooth: Specyfikacja Bluetooth — wersja 4.2; Bluetooth: od 2402 do 2480 MHz; Bluetooth Low Energy: od 2402 do 2480 MHz; Bluetooth: –1,3 dBm (EIRP); Bluetooth Low Energy: –0,2 dBm (EIRP); zasięg (w linii wzroku): około 10 m³
 • Bateria: Jeden akumulator jonowo-litowy EN-EL18c⁴
 • Zasilacz: Zasilacz sieciowy EH-6c (wymaga sprzedawanego oddzielnie złącza zasilania EP-6)
 • Gniazdo statywowe: 1/4 cala (ISO 1222)
 • Wymiary (S x W x G): Około 160 x 163 x 92 mm
 • Masa: Około 1450 g z akumulatorem i dwiema kartami pamięci CFexpress, bez pokrywki bagnetu korpusu i pokrywki sanek mocujących; około 1270 g (sam korpus aparatu)
 • Zakres dozwolonych temperatur: od 0°C do +40°C
 • Zakres dozwolonej wilgotności: 85% lub mniej (bez kondensacji)

W zestawie:

 • Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B
 • pokrywka sanek mocujących BS-3
 • akumulator jonowo-litowy EN-EL18c z pokrywką styków
 • ładowarka MH-26a z kablem zasilającym i dwiema osłonami styków (kształt kabla zasilającego zależy od kraju bądź regionu sprzedaży)
 • zatrzask kabla HDMI/USB
 • kabel USB UC-E24
 • pasek AN-DC22
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dot. cookies. Możesz zmienić lub określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.